VlakBus.sk

MHD Košice

Lístky a tarifa MHD Košice

Základné cestovné lístky papierové

Obyčajný Zľavnený
Neprestupný lístok na 4 zastávky 0,40 € 0,20 €
30-minútový prestupný lístok 0,55 € 0,25 €
60-minútový prestupný lístok 0,65 € 0,30 €
Lístok pre batožinu/zviera 60-minútový 0,55 € -
Predaj u vodiča - 30-min. prestupný lístok 1,00 € -
Nočné spoje - prestupný 60-minútový lístok 1,00 € 0,50 €
24-hodinový lístok 2,95 € 1,45 €
7-dňový lístok 9,25 € 4,65 €
Zvýhodnené lístky z čipovej karty cenník
Mesačníky, predplatné lístky (električenky) cenník

Kompletný sortiment cestovných lístkov nájdete tu.

Cestovné lístky je možné zakúpiť v automatoch a predajniach Dopravného podniku a vo väčšine novinových stánkov. Obmedzený sortiment lístkov je možné zakúpiť s príplatkom aj u vodiča - za vopred pripravené mince a výhradne počas pobytu vozidla v zastávke.

SMS lístok

SMS lístok 60-minútový prestupný 0,80 € prázdna SMS na 1166

SMS lístok si môžu zakúpiť všetci zákazníci operátorov Orange, T-Mobile a O2 Slovensko - s paušálom aj predplatnou kartou.

Lístok je doručený cca do 2 minút po odoslaní SMS. Bez doručeného SMS lístka nie je možné nastúpiť do vozidla. Na 1 číslo je možné zakúpiť aj viac SMS lístkov pre viacerých cestujúcich. Lístok obsahuje čas platnosti a overovací kód. SMS lístok platí bez príplatku aj na nočných linkách. Daňový doklad môžete vytlačiť tu.

Tarifa MHD Košice

Lístok je potrebné hneď po prvom nástupe do vozidla označiť v označovači. Pri prestupoch sa lístok znovu už neoznačuje.

Pre batožinu, presahujúcu aspoň 1 z rozmerov 30 x 40 x 60 cm, bicykel alebo zviera, je potrebné zakúpiť samostatný cestovný lístok pre batožinu. Tarifné podmienky DPMK pre prepravu batožiny, bicyklov a zvierat.

Bezplatná preprava: deti do 6 rokov; detský kočík s dieťaťom; 1 snowboard alebo lyže.

Bezplatná preprava na základe platnej čipovej karty: dôchodcovia nad 70 rokov; držitelia preukazu ZŤP a ZŤP-S aj so sprievodcom.

Zľavnené cestovné: deti od 6 do 9 rokov bez preukazovania; deti od 10 do 16 rokov na základe hodnoverného preukazu s fotografiou alebo kmeňového lístka dopravcu v SR; žiaci a študenti denného štúdia VŠ do 26 rokov na základe čipovej karty zapojenej do systému EMCARD/Embase alebo kmeňového lístka dopravcu v SR, karty ISIC nie sú akceptované (okrem kariet vydaných VŠ v SR alebo aktivovaných v systéme Embase); občania nad 70 rokov s trvalým pobytom v SR a držitelia preukazov ZŤP a ZŤP-S - bez potreby čipovej karty; dôchodcovia na 60 rokov na základe platnej čipovej karty alebo kmeňového lístka dopravcu v SR. Presné znenie tarifných podmienok tu.

Na linkách nočnej dopravy platia výhradne: 60-minútový prestupný lístok za 1,00 €, zľavnený 60-minútový prestupný lístok za 0,50 € a SMS lístok (0,80 €).